Prishtina mposht kampionin, blindon pozitën e dytë

????????????????????????????????????

Prishtina ka fituar në derbin e javës në Vala Superligën e Kosovës ndaj Trepcës ’89 me rezultat minimal 1-0.

Skuadra më e madhe në Kosovë e ka fituar takimin e fundit para tifozëve të saj “Plisave”, dhe ka rezervuar pozitën e nën-kampionit të Kosovës.

Goli i vetëm në ndeshje erdhi në minutën e 10 të pjesës së parë.

Ishte anësori Gauthier Makenda, i cili shënoi një supergol për 1-0 dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultatin 1-0.

Në pjesën e dytë, përsëri Prishtina ishte një nuancë më e mirë, por nuk arriti të shënoj edhe ndonjë gol tjetër dhe ndeshja përfundoi me fitoren minimale 1-0.

Pas kësaj fitore, klubi kryeqytetas e sheh veten në pozitën e dytë me 69 pikë, ndërsa “Minatorët” kanë 77 pikë të mbledhura. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes