0Shares

Partia e Prosperitetit Demokratik (PPD) e ka filluar fushatën e saj zgjedhore në Tetovë me moton ”Ballëlartë dhe me Dinjitet”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kjo parti merr pjesë në zgjedhje vetëm në njësinë zgjedhore 6. Në këtë takim me qytetarët, PPD-ja prezantoi kandidatët e saj, të udhëhequr nga Abdyladi Vejseli, kryetar i PPD-së.

PPD-ja zotohet se do t’i përkushtohet zhvillimit ekonomik, ndërkaq deklaruan se Maqedoninë do të bëjnë një shtet të barabartë për të gjithë. Edhe kandidatët tjerë, Beqir Beqiri, Jëlldëz Osmani dhe Muhamed Halili diskutuan para të pranishmive./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)