0Shares

Kompania Ford do të lansojë një edicion të limituar të modelit Mustang, që do të dedikohet vetëm për njësitet policore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara.

Në këtë makinë do të bëhen disa rimodelime, si dhe do t’i shtohen kuajfuqitë duke e arritur në gjithsej 730 njësi, transmeton Telegrafi.

Me anë të kësaj veture 5.0-litra V8, keqbërësit dhe shkelësit e rendit do ta kenë pothuajse të pamundur të ikin.

Megjithatë, nuk bëhet e ditur kur lansohet ky projekt i përbashkët dhe sa është shpejtësia që do të arrijnë këto vetura. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)