0Shares

Kampioni në fuqi dhe lideri, Juventus, ishte tepër i fortë për Udinesen që e mposhti me rezultat 4-0. Lazio e Napoli barazuan kundër, Palermos dhe Fiorentinas, respektivisht. Milani fitoi ndaj Bolognas (2-1), Bogdani i solli tri pikë Sienas, ndërsa kryendeshja në mes të Romës dhe Interit përfundoi baras, 1-1.

Formacioni i javës së 21-të në Serie A (3-4-3):

Portier: Neto (Fiorentina).

Mbrojtës: Guglielmo Stendardo (Atalanta), Davide Astori (Cagliari), Ignazio Abate (Milan).

Mesfushorë: Paul Pogba (Juventus), Alessio Cerci (Torino), Mariano Izco (Catania), Fredy Guarin (Inter).

Sulmues: Mirko Vucinic (Juventus), Erjon Bogdani (Siena), Giampaolo Pazzini (Milan).

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)