0Shares

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, gjatë një konferencë për mediat e ka përmendur rastin e Kosovës dhe mundësinë e pranimit të saj në UEFA.

Francezi e ka përsëritur edhe një herë se me futbollin e Kosovës do të merret vetëm atëherë kur Kosova të pranohet në Kombet e Bashkuara.

Ai e ka përmendur rastin e Kosovës derisa ka folur për pranimin e Gjibraltarit në UEFA, duke thënë se Gjibraltari është pranuar si anëtar i përkohshëm, ndërsa për pranimin e plotë pritet të merret një vendim i ri në Kongresin e ardhshëm të shtëpisë evropiane të futbollit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)