0Shares

Në fshatin Gërdovcë është vërejtur një ndotje e freskët e lumit të Orizares dhe të Koçanit në mëngjesin e sotëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Uji ka marrë ngjyrë jeshile dhe nuhatet erë e rëndë. Bujqit frikësohen se do të kontaminohen fushat e tyre dhe orizi që duhet të ujitet nga ky lum.

Ujësjellësi ”Bregallnica” në Koçan thotë se nuk është gjetur ende fajtori, edhe pse dy herë është lajmëruar rasti te organet përgjegjëse dhe inspektoriati./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)