0Shares

Ky është momenti i tmerrshëm kur një makinë përplaset me një kalë i cili ishte duke vrapuar në një rrugë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, videoja, e filmuar në Malet Karpate, Rumani më 6 maj, tregon një motoçiklist që po ecte prapa dy kuajve.

Ndërsa kafshët i afrohen një kthese, një makinë papritmas shfaqet përballë tyre.

Duke mos pasur kohë për të ndaluar veturën, vozitësi godet njërin nga kuajt.

Kafsha “rrotullohet” në pjesën e parme të veturës, ngrihet dhe largohet nga aty.

Ndonëse nuk dihet se sa është lënduar kali, është e qartë se vetura e pëson jo edhe pak. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)