0Shares

Është e vështirë të rrugëtosh në Shqipëri e të mos përballesh me monumente të shumta historike.

Historia fsheh vetveten dhe pastaj del në sipërfaqe. Ky është rasti i Kamenicës që për shumë kohë ishte i mbuluar nga dheu e bimësia. Një pjesë e saj ka dalë në dritë duke treguar një histori të jashtëzakonshme të një qendre mesjetare për shumëkënd të panjohur.

Çfarë e bën kaq të veçantë? Pse konsiderohet si perla e panjohur shqiptare e Mesdheut? Çfarë thonë arkeologët?

Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema. /Top Channel/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)