0Shares

Klubi basketbollistik Peja, ka bërë një përforcim bombastik duke sjellë në radhët e veta amerikanin Harouna Mutombon.

Fundori i takon një familje të respektuar nga komuniteti sportiv i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai është nipi i legjendës së ligës më të fortë në botë të basketbollit, NBA, Dikembe Mutombo.

“Legjenda e NBA-s, Dikembe Mutombo, është xhaxhai i përforcimit tonë të ri, Harouna Mutombo”, tha për Express, kryetari i Pejës, Art Gashi./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)