0Shares

Peja është mysafir i Kozuvit në Gjevgjeli të Maqedonisë, në ndeshjen e fundit çerekfinale të Ligës Ballkanike (BIBL), takim që do të zhvillohet me fillim nga ora 19:00.

Peja ka avantazh prej 17 pikëve nga dueli i parë i luajtur në “Karagaçi” para një jave dhe për këtë arsye është në pozitë më të mirë për në ndeshjen e sotme. Megjithatë nuk ka asnjë dyshim që Kozuvi do të përpiqet të shkrijë këtë epërsi dhe të vazhdojë tutje në këtë garë.

Peja kërkon gjysmëfinalen e dytë në Ligën Ballkanike Peja kërkon gjysmëfinalen e dytë në Ligën Ballkanike

Nikoqirët do të llogarisin në formën e mirë të lojtarëve që ishin edhe bartësit e lojës gjatë këtij edicioni të skuadrës maqedonase. Mirëpo, është më se e qartë se për të shkrirë këtë avantazh Kozuvi ka nevojë për forcën e gjithë ekipit.

Në anën tjetër Peja hyn në këtë duel me avantazh të thellë, por është më se e qartë se basketbollistët duhet të angazhohen nëse mendojnë për kualifikim tutje në Ligën Ballkanike, thuhet në faqen e FBK-së.

Kryetrajneri Todorov e di shumë mirë se lojtarët e tij nuk guxojnë të relaksohen dhe për këtë arsye do t’i përgatitë ata që të hyjnë me mendje se gjithçka fillon nga zero.

Abramovic tashmë e ka dëshmuar se është në formë të mirë dhe se do të jetë armë e fortë e Pejës, derisa për paraqitje të mirë të ekipit verdhezi pritet të përkujdesen edhe Rundles, Veseli, Dahlman dhe Billie.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)