0Shares

Drejtuesit e Corinthians shpresojnë në transferimin e Alexandre Patos në javën e parë të afatit kalimtar të janarit.

Javët e fundit është spekuluar se sulmuesi do të largohet nga Milani për një shumë prej 15 milionë eurosh, ndërsa klubi brazilian është destinacioni më i mundshëm.

“Shumëkush e njeh potencialin e tij në fushë. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm”.

“Departamenti ynë mjekësor dhe fizioterapistët tashmë po e përcjellin Paton dhe do të punojnë me të”.

“Shpresojmë që në javën e parë të janarit t’ua japim atë si dhuratë tifozëve të Corinthians”, ka thënë shefi i klubit, Duilio Monteiro Alves, për ESPN Brasil. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)