Partizani e fiton derbin e Shqipërisë (Video)

-->

Partizani e ka mposhtur Tiranën në derbin më të madh të Shqipërisë me rezultat 2-1.

Skuadrat nga kryeqyteti u përballën në ‘Selman Stërmasi’ që ishte pothuajse i mbushur.

Fillimisht vendasit kaluan në epërsi me golin e Renato Malotas që shënoi me kokë në minutën e 13-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa me të filluar pjesa e dytë Tirana barazoi me golin e Olsi  Teqës.

Për t’ia siguruar fitoren Partizanit u përkujdes Ekuban që shënoi në minutën e 70-të.

Pas kësaj fitoreje Partizani ngjitet në kuotën e 42 pikëve, katër më pak se lideri Kukësi e dy më pak se Skënderbeu që është i dyti. /Telegrafi/

Ancelotti ka vetëm një lojtar të paprekshëm në ekip – nuk është Vinicius as Bellingham

Spalletti kritikon ashpër lojtarët e Italisë: Disa prej tyre janë të varur nga videolojërat

Barcelona i përgjigjet çmimit që Man Utd i ka vënë kartonit të Greenwood

Cancelo zbulon arsyen që çoi në prishjen e raporteve me Guardiolën, tregon edhe planet që ka me Barcelonën

Lojtarët e Liverpoolit kanë gjetur zëvendësuesin e Kloppit, vjen përgjigja direkte nga trajneri

Tifozëve të Bayernit iu është ndaluar pjesëmarrja në tribuna në ndeshjen e parë ndaj Arsenalit