0Shares

Tre gra kurde janë vrarë me armë zjarri në Paris, ndërsa trupat e tyre me plagë në kokë janë gjetur afër Institutit Kurd në Paris.

Një nga gratë thuhet se është bashkëthemeluesja e lëvizjes separatiste kurde PKK. Trupat janë gjetur në afërsi të Institutit Kurd në kryeqytetin francez, raporton “BBC online”.

Ministri i Brendshëm i Francës, Manuel Valls i quajti vrasjet si të patolerueshme.

Ende nuk është i qartë motivi i kësaj vrasjeje të trefishtë, që ndodh në një kohë kur Turqia ka nisur bisedimet me liderin rebel kurd Abdullah Oçalan, në përpjekje për ta bindur që PKK të ulë armët. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)