0Shares

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që në pesë ditët në vijim, në Kosovë do të ketë mot të ndryshueshëm të shoqëruar me vranësira dhe me diell.

Vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Kjo gjendje jo stabile e motit do të mbretërojë vetëm në gjysmën e parë të javës, kurse në pjesën e dytë të javës pritet stabilizim i motit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 26 -28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 9m/s. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)