0Shares

Me siguri nuk ka person i cili nuk dëshiron të hajë palpeta. Mirëpo, ato kërkojnë mjaft kohë që të piqen dhe pas përgatitjes së përzierjes gjithmonë mbeten enë të palara.

Por, pasi që të shikoni këtë mënyrë të gatimit, me siguri do të kënaqeni dhe do të gatuani ekskluzivisht kështu – në shishe! – transmeton Telegrafi.

Shikoni se si duhet t’i gatuani:

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)