0Shares

Për dietën e saj të përditshme, aktorja dhe këngëtarja Lea Michele e di mjaft mirë rëndësinë e ushqimeve të freskëta, të thjeshta dhe shumë energjike.

Kur është fjala për mëngjesin, ajo këmbëngul pikërisht te gjërat e freskëta, me proteina dhe pak kalori.

Përbërësit klasikë të dietës mesdhetare janë ata tek të cilët beson Lea për nisjen e një dite të shëndetshme.

Speca, qepë dhe spinaq mund të jenë përbërësit kryesorë të një omëlete të shijshme mëngjesi.

E bardha e vezës, së bashku me djathin e bardhë, të sigurojnë më shumë se 20 gram proteina – sasi e mjaftueshme për të nisur ditën dhe për t’u ndier e ngopur deri në drekë.

Kjo omëletë ka shumë pak kalori, është e shpejtë, por edhe e mjaftueshme për orët e para të ditës. Jo vetëm që mund të të ndihmojë çdo ditë në mëngjes, por mund të jetë një zgjidhje e mirë edhe për një fundjavë me miqtë.

Përgatitja: Spinaqin, qepët dhe specat, pasi i ke ndarë në copa, hidhi në tigan me pak vaj ulliri.

Pasi i ke kavardisur për pak sekonda, hidh vezën dhe lëri të skuqen për pak minuta.

Sipër omletës hidh edhe pak djathë të bardhë sipas dëshirës.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)