0Shares

Aroma dhe shija e kësaj ëmbëlsire janë me të vërtetë të jashtëzakonshme.

Përbërësit:

– 300 g hurma,
– 200 g arra,
– 60 g kakao pluhur,
– 1 lugë ekstrakt vanilje,
– Ujë,
– Pak kripë.

Për glazurë:

– 40 g kakao pluhur,
– Gjysmë luge ekstrakt vanilje,
– 50 g shurup panje,
– 2 lugë vaj bimor apo vaj i shkrirë kokosi.

Përgatitja:

Hiqjani hurmave bërthamat, bluani në blender dhe shtoni arra, 60 g pluhur kakaoje, 1 lugë ekstrakt vanilje dhe pak kripë.

Ngadalë shtoni edhe ujë, derisa përbërja të bëhet e lëmuar. Shtrijeni në tepsi dhe futeni në frigorifer që pak të ftohet, pastaj qitni glazurën e kakaos pluhur të përzier me gjysmë luge ekstrakt vanilje, shurup panje dhe vaj.

Në vijim, shikojeni videon, transmeton Telegrafi.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)