Oscar gjen golin e parë këtë sezon në Superligën e Kinës (Video)

Mesfushori brazilian, Oscar, ka shënuar golin e tij të parë këtë sezon me skuadrën e tij, Shanghai SIPG.

Braziliani u transferua në janar nga Chelsea për në Kinë tek skuadra e Shanghai SIPG për një shifër prej rreth 60 milionë eurove.

Lexo po ashtu Oscar shkoi për miliona në Kinë, por atje nuk po i ecën mirë - Humb dy penallti brenda 11 minutave (Video)

Megjithatë, deri më tani ka dëshpëruar me paraqitjet e tij, duke humbur dy penallti brenda 11 minutave javën e kaluar.

Por, tani ka ardhur goli i parë i Oscarit, i cili ka shënuar në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Hebei.