0Shares

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic, është i gatshëm për “kompromis”.

Siç shkruan ditorja serbe “Blic”, Dacici është i gatshëm të pranojë që Kosova të ketë një ulëse në OKB, por vetëm me një kusht: që Prishtina zyrtare ta pranojë ndarjen e Kosovës.

Sipas Dacicit, Kosova mund ta shantazhojë Beogradin në rrugën drejtë BE-së, ndërsa Beogradi mund ta shtantazhojë Prishtinën në rrugën e anëtarësimit në OKB.

“Kështu mund të vazhdojmë për 30 vite rresht, por kjo nuk është në interesin e askujt”, ka thënë ai. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)