0Shares

Punëtorët për shpëtim në Tiranë e kanë gjetur trupin e pajetë të një personi, që ka mbledhur mbeturina metalike në një ndërtesë të kompanisë së braktisur të energjisë në Tiranë.

Policia tha se personi 33-vjeçar është gjetur i vdekur sot herët në mëngjes, pas kërkimit prej shtatë orësh në gërmadhat e ndërtesës trekatëshe.

Nuk është e qartë se çka e ka shkaktuar shkatërrimin e ndërtesës, derisa personi i ndjerë kërkonte mbeturina metalike për shitje dhe riciklim.

Siç raporton agjencia AP, Shqipëria është njëra nga vendet më të varfra në Evropë, prandaj mbledhja e mbeturinave është veprimtari e përhapur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)