0Shares

Mark Higgins e ka vozitur një Subaru, nëpër shtegun e ngushtë ku janë bërë lëshimet me ski, në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore, që janë zhvilluar në malet St Moritz të Zvicrës.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni qëndrueshmërinë e makinës japoneze, si dhe shkathtësitë e shoferit profesionit, transmeton Telegrafi.

Me shumë aftësi, ai e ka drejtuar modelin WRX CTI i cili është modifikuar dhe kthyer në makinë garash. Përfshirë këtu hapësirën e ngushtë, kthesat e mëdha, si dhe nivelin e rrëshqitjes që ishte shumë i madh.

Filmi që mund ta shihni më poshtë, tregon për këtë ngasje që u realizua në hapësirë jo të zakonshme, me një veturë të destinuar për trafik normal. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)