0Shares

Trajneri i Santosit, Muricy Ramalho, mendon se Neymar do të përshtatej mirë të Barcelona dhe beson se braziliani dhe Lionel Messi së bashku do të dhuronin spektakël.

“Ai është një lojtar i shkëlqyer dhe do të bëhet gjeni. Është në rrugë për t’u bërë po aq i mirë sa Messi, Cristiano Ronaldo – ai lloj i lojtarit që shfaqet në skenën botërore shumë rrallë”.

“Barca është skuadra që u përshtatet më së miri karakteristikave të Neymar. Do të më pëlqente ta shihja dyshen së bashku (Messi dhe Neymar), të shihja se çfarë do të ndodhte”.

“Dhe jam i sigurt se do të ishte diçka spektakolare”, ka deklaruar Ramalho për Sport.es. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)