Nëntë minutat final: Nga gjuajta e lirë e Neymarit, deri te goli i Robertos (Video)

Barcelona fitoi ndaj Paris Saint Germainit në ndeshjen e kthimit në Camp Nou me rezultat 6-1 dhe u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

I gjithë rikthimi filloi në minutën e 88-të kur Neymar shënoi mjeshtërisht nga gjuajta e lirë.

Lexo po ashtu Ter Stegen, heroi nën hije i fitores historike të Barcelonës ndaj PSG-së (Foto/Video)

Braziliani shënoi edhe një herë në 90’+1 për rezultatin 5-1, por këtë herë nga pika e bardhë.

I disponuari për lojë asistoi te goli i Sergi Robertos në minutën e 95-të dhe në këtë mënyrë Barcelona vazhdoi tutje.

Të gjitha këto i keni të përmbledhura në videon e mëposhtme, ku përfshihen edhe festimet e golave. /Telegrafi/