0Shares

Anësori i PSG, Nene, ka zbuluar se Milani ka tentuar ta transferojë atë nga klubi francez, por nuk ka arritur për shkak të kërkesave ‘astronomike’ të francezëe.

Parizienët kërkuan 7 milionë euro nga Milani për Nenen, por Rossonerët nuk ishin të gatshëm të paguajnë një shumë të tillë për anësorin shumë të dëshmuar në Ligue 1.

“Leonardo më tha se nuk ishte i mundur kalimi im te Milani për shkak të shumës që kërkonte PSG. Në janar, ka mundësi të largohem nga PSG. Mendoj se mund të luaj në Europë në nivelin e lartë për së paku edhe tri vite”, ka theksuar Nene për L’Equipe.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)