0Shares

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kjo bëhet e ditur nga zëdhënësja e Komisionit Evropian (KE), Maja Kocijançiq, e cila konfirmon se Hahn dhe tre eurodeputetët do të takohen vetëm më përfaqësuesit e partive politike që kanë fituar vende në përbërjen e re të kuvendit.

Kocijançiq bëri të ditur se agjenda e Hahn nuk lejon takime tjera, respektivisht nuk do të takojë asnjë nga organizatat qytetare./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)