0Shares

Një raketë ushtarake amerikane me vlerë miliona dollarëshe është përdorur për të rrëzuar një dron që vlen 200 dollarë nga Amazon, ka zbuluar një gjeneral amerikan.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, raketat Patriot, me vlerë rreth 3 milionë dollarë, janë përdorur zakonisht për të shkatërruar objektivat që udhëtojnë më shpejt se shpejtësia e zërit, gjë që e ka bërë shumë të lehtë për ta shkatërruar dronin e lirë.

Gen Perkins nuk ka bërë të ditur asnjë hollësi të mëtejshme në lidhje me incidentin, të cilin Justin Bronk, një hulumtues i “Royal United Services Institute” e ka quajtur si të “tepërt”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)