0Shares

Edhe pse pa shënuesin lider Luol Deng, Chicago Bulls arriti të thellojë krizën e Los Angeles Lakers duke shënuar fitore 95-83.

Kirk Hinrich doli në pah për të shënuar 22 pikë, tetë asistime dhe shtatë kërcime, derisa Bulls shkelën Los Angeles në çerekun e katërt, për t’ia shkaktuar disfatën e nëntë në 11 ndeshje.

Kobe Bryant vazhdon me pasaktësinë e gjuajtjeve duke shënuar vetëm në shtatë raste nga 22 gjuajtjet dhe për ta përfunduar takimin me 16 pikë, me Lakers që pësuan disfatën e 24-të të sezonit (17 fitore).

Për Bulls fitorja ishte e 24-ta e sezonit, krahas 16 disfatave. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)