0Shares

Imagjinoni një “kushëri” të largët të sistemit tonë diellor, me planete gjigante të ngjashëm me Tokën.

Disa nga këto botë aliene mund të kenë gjallesa dhe jetë. Duket si një fantashkencë por është e vërtetë. Ky sistem diellor që besohet të ketë jetë është 40 vite dritë larg nga Toka.

Këto kanë qenë të dhënat e reja të NASA-s gjatë një komunikimi të jashtëzakonshëm, transmeton mapo.

Pika më e fortë e këtij komunikimi është se është zbuluar “shtatë motra” të Tokës, pra 7 planete të reja ku mendohet se është zhvilluar jeta.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)