0Shares

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtar kanë qenë të brishta dhe me ndryshime shumë të vogla. Ky indeks sugjeron se ekonomia e dytë në botë mund të reduktojë masën e naftës bruto që konsumon. Edhe të hënën si zakonisht nafta e papërpunuar e Londrës është shitur më shtrenjtë se ajo e papërpunuar amerikane.

Nafta bruto Brent e Londrës për prillin u rrit 1 cent në 114.11 dollarë për fuçi.

Nafta bruto amerikane për prillin ra 2 cent në 93.11 dollarë për fuçi. Fokusi i tregut do të jetë tek zhvillimi i zgjedhjeve italiane që përfundojnë sot pasdite. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)