0Shares

Ndihmës-trajneri i Real Madridit, Aitor Karanka, ka thënë se Jose Mourinho nuk i ka dhënë shpjegime portierit Iker Casillas pse e la në bankën rezervë.

Kapiteni i Los Blancos u la në pankinë në ndeshjen kundër Malagas, të cilën trajneri e filloi me portierin e dytë, Antonio Adan.

“Mourinho nuk ka nevojë t’i japë shpjegime askujt nëse një lojtar luan apo jo, por ai e di se cilët lojtarë kanë nevojë më shumë për shpjegime se të tjerët”.

“Ai nuk i dha Casillasit asnjë shpjegim pse nuk e futi në lojë. Si trajner, ju duhet të zgjidhni lojtarin të cilin mendoni se do të luajë më mirë”, ka thënë Karanka për Marca. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)