0Shares

Filmi “Monsters University” ka vazhduar të qëndrojë në krye të top listës amerikane të filmave më të shikuar, pasi grumbulloi 46.1 milionë dollarë nga shitja e biletave gjatë vikendit.

Filmi i animuar familjar mposhti komedinë e Melissa MCCarthy dhe Sandra Bullock, “The Heat”, që debutoi numër dy me një fitim prej 40 milionë dollarësh.

Filmi i Brad Pitt, “World War Z”, u rreshtua i treti me një fitim prej 29.8 milionë dollarësh, derisa filmi i ri aksion i Channing Tatum dhe Jamie Foxx, “White House Down”, përfundoi i katërt me 25.7 milionë dollarë fitime.

Filmi i ri Superman, “Man of Steel”, ka mbyllur top pesëshin me 20.8 milionë dollarë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)