0Shares

Kryesia e Borussia Monchengladbach e ka bërë të qartë se dëshiron ta ketë në ekip kosovarin Granit Xhaka, duke e refuzuar ofertën e fundit që erdhi nga Lazio.

“Xhaka nuk është problem për ne. Ai nuk është përshtatur siç është më së miri, por ne i dimë cilësitë e tij dhe ai së shpejti do t’i demonstrojë ato në fushë”, ka thënë drejtori sportiv i klubit, Max Eberl, për Bild.

Ende nuk dihet se sa ka qenë oferta e Lazios për të, por ajo as që është konsideruar nga bordi i klubit. Për Xhakën deri tani është interesuar edhe Manchester United, por nuk ka pasur ndonjë ofertë zyrtare./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)