0Shares

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se Greqia ka plotësuar kushtet e BE për marrjen e kreditit. Greqia së shpejti do të merr 49 miliard euro nga pakoja e ndihmave financiare për këtë vend.

Kështu thuhet në një njoftim të agjencisë franceze të lajmeve ku thuhet se krerët e BE janë dakorduar për dhënien e ndihmës financiare për Greqinë në vlerë prej 49 miliardë eurove deri në fund të muajit mars pasi kjo e fundit po zbaton masa të mëdha shtrënguese ekonomike.

Sipas këtij burimi bëhet e ditur se deri me tash nga kjo pako financiare Greqisë i janë dhënë 34 miliardë euro.

Megjithëkëtë funksionarët e BE ende insistojnë në kërkesën e tyre se Greqia duhet të vazhdojë me zbatimin e masave shtrënguese ekonomike. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)