0Shares

Milani është duke menduar të angazhojë përzgjedhësin e Italisë, Cesare Prandelli.

Sportmediaset shkruan se Milani është duke planifikuar të caktojë Prandellin në pozitën e trajnerit pas Kupës Botërore 2014.

Kontrata e tij me Federatën Italiane të Futbollit skadon pas kësaj gare. Po ashtu, kjo do t’i lejonte trajnerit Massimiliano Allegrit, ta përmbyllë marrëveshjen aktuale, që skadon në të njëjtën kohë.

Prandelli kaloi pesë vite nën drejtim të Fiorentinës para se të marrë detyrën e përzgjedhësit të Italisë në vitin 2010. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)