0Shares

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës.

Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

Ndeshja e parë gjysmëfinale është ajo në mes të Ajaxit dhe Lyonit, ndërsa e dyta mes Celta Vigos dhe Manchester Unitedit.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 4 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Skuadra që tërhiqet e para do ta zhvillojë ndeshjen e parë në shtëpi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)