0Shares

Në prag të prezantimit premierë të nesërm në panairin e automobilave në Shangaj, Mercedes ka zbuluar pamjen dhe detajet e edicionit të ri-dizajnuar të modelit të tij më reprezentativ.

Blerësve iu ofrohen disa motorë të ri, ndërsa i pari është motori 3 litra biturbo V6, me 367 kuaj fuqi dhe me shenjën S450.

Në kombinim me versionin 4 litra biturbo V8, e cila arrin me shenjën S560, vozitësit mund të llogaritin në 469 kuaj fuqi, ndërsa modeli AMG S63 me motor të konfiguracionit të lartpërmendur, i cili ka zëvendësuar motorin e deritanishëm 5,5 litra V8, ofron madje 611 kuaj fuqi.

AMG S63 ka edhe ndërruesin automatik me 9 shpejtësi. Vetura prej 0 deri 100 km/h arrin për vetëm 3,4 sekonda. Në ofertë mbetet edhe motori biturbo V12 me 630 kuaj fuqi, i cili është i rezervuar për modelin S65.

Çmimet ende nuk janë bërë të ditura, transmeton KosovaPress.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)