0Shares

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Memli Krasniqi, ka udhëtuar sot për në Maltë ku do të marrë pjesë në ceremoninë e European Film Awards.

Ndarja e çmimeve evropiane për kinematografi do të zhvillohet nesër mbrëma në kryeqytetin e Maltës, Valleta.

Ministri merr pjesë me ftesë zyrtare dhe pritet të ketë takime me kineastë, producentë e përfaqësues të qendrave kinematografike nga Evropa.

Po ashtu, Ministri Krasniqi pritet të ketë takime edhe me zyrtarë të institucioneve kulturore në Maltë.

Kjo është hera e dytë që Ministri Krasniqi merr pjesë në këtë eveniment. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)