0Shares

Legjenda e futbollit, Diego Maradona, mendon se Juventusi do të bëhej i pandalshëm me Edinson Cavanin dhe ka thënë se ekipi i Antonio Contes ia kujton Bianconerët e kohës së Michel Platinit.

“Nuk mund ta imagjinoj se çfarë ekipi do të bëhej Juventusi po ta kishte Cavanin si qendërsulmues. A thua sa pikë do të fitonin ata?”.

“Ekipi i Antonio Contes më kujton atë të Michel Platinit. Ata janë ekip shumë solid dhe kompakt”.

“Krijojnë së paku pesë raste për të shënuar në çdo ndeshje dhe zakonisht i shënojnë dy apo tri prej tyre”, ka thënë Maradona për Tuttosport. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)