0Shares

Google ka bërë të ditur se mbi 82 miliardë aplikacione janë instaluar nga Play Store vitin e kaluar, rritje prej 65 miliardë shkarkime që janë raportuar në 2015.

Ky lajm u bë i ditur nga ekipi i Android, në konferencën e kompanisë që është dukë u zhvilluar, I/O Conference.

Përveç kësaj, Burke diskutoi rreth Android Wear, duke vënë në dukje se një total prej 24 prodhuesve janë përkushtuar ndaj platformës kompanisë për pajisjet e trupit apo ‘wearable’.

Ai gjithashtu zbuloi se platforma e informacionit Android Auto – së shpejti do të jetë në dispozicion edhe në makinat e Audi.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)