0Shares

Boronica dhe rrushi janë aleate të padiskutueshme për të ruajtur elasticitetin e lëkurën së fytyrës suaj.

Nevojiten: 1 filxhan boronica, 1 filxhan rrush të kuq, 2 lugë lëng grejpfruti.

Përgatitja: Përgatiteni një pastë nga këta përbërës, qiteni në një enë me kapak dhe ftoheni në frigorifer për 45 minuta.

Më pas qiteni këtë masë në fytyrë, duke evituar hapësirën rreth syve.

Mbajeni 15 minuta, e më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)