0Shares

Më shumë se 100 civilë janë vrarë në Homs, shumë prej të cilëve janë fëmijë ka njoftuar observatori sirian për të drejtat e njeriut.

Masakra ka ndodhur të martën, mirëpo është raportuar tek të enjten, raporton AFP.

Mësohet se gjatë sulmit ushtria i ka vënë zjarrin disa shtëpive, i ka qëlluar me armë civilët, ndërsa disa të tjerë i ka therur me thikë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)