0Shares

Nevojiten:
* 1 kg karota
* 0,5 kg sheqer
* 4 limona
* Pak cimet

Përgatitja:
Karotën lajeni dhe grijeni. Në enë rendisni njërën pas tjetrës karotën, sheqerin dhe lëvoren e grirë të limonit.

Sipër gjysmës së sasisë së përgatitur shtrydhni lëngun e një limoni. Vazhdoni të rendisni dhe të shtrydhni limonin tjetër dhe hidhni pak cimet.

Hidhini gjysmë litri ujë dhe në temperaturë mesatare, kohë pas kohe duke e përzier, zieni rreth katër orë.

Vendoseni në kavanoz, ftoheni dhe mbylleni.
/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)