0Shares

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ka paralajmëruar homologun e tij te Manchester Unitedi, Sir Alex Ferguson, se ata synojnë të fitojnë titullin e dytë me radhë në Ligën Premier.

“Mendoj se objektivi ynë do të jetë që të fitojmë edhe titullin e dytë, sepse t’i fitosh dy tituj radhazi është shumë e rëndësishme”.

“Është e lehtë të arrish në maje, por është e vështirë të qëndrosh aty për një kohë të gjatë. Kjo është sfidë e vështirë për ne”.

“Unitedi ka besim, sepse ata janë mësuar të fitojnë për 20 vite me radhë. Mentaliteti i tyre është më i fortë se i yni për momentin. Por, si ekip, kualiteti jonë është i njëjtë me ta për momentin”.

“Ne e dëshmuam këtë në derbi, edhe pse humbëm 3-2, ne u treguam të gjithëve se ishim më të mirë në atë ndeshje”, ka deklaruar Mancini. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)