0Shares

Raye Watts nga Cornish i Anglisë, e ka modifikuar një makinë për persona me nevoja të veçanta, që të lëvizë tetë herë më shpejtë se zakonisht.

Motorin origjinal ia ka zëvendësuar me një 100cc, që i përket motoçikletës së prodhuar në Kinë, transmeton Telegrafi.

Në këtë formë, prej shpejtësisë prej vetëm 12 km/h, tani ia del të shpejtojë deri në 100 kilometra në orë.

Madje, ai e ka nxjerrë në rrugë të hapur këtë makinë, derisa një mik i tij filmonte atë dhe orën që shfaqë shpejtësinë e lëvizjes së veturës.

Videoja e postuar më poshtë, tregon krahasimin mes makinës dhe shpejtësisë që është arritur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)