0Shares

Ish-trajneri i Bayern Munichut, Felix Magath, beson se skuadra aktuale e bavarezëve është më e mira në Evropë dhe beson se ata do të arrijnë në finale të Ligës së Kampionëve.

“Pas humbjes së Barcelonës në Milano, duhet ta kuptoni se është (Bayerni, klubi më i mirë në Evropë). Jam i bindur se do të arrijë në finale të Ligës së Kampionëve”.

“Ata po luajnë më mirë se kurrë më parë. Nëse vazhdojnë të luajnë kështu, gjasat janë të mëdha që ta fitojnë titullin”, ka deklaruar Magath për Die Welt.

Bayerni është 17 pikë larg vendit të dytë në Bundesliga, luan në DFB Pokal kundër Borussia Dormundit dhe është pranë kualifikimit të çerekfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)