0Shares

Në një kopsht fëmijësh në Sichuan të Kinës, një vajzë e paemëruar ka filluar të qajë, sepse edukatorja nuk e lejonte ta mbante në klasë një mace.

Këtë të fundit ajo e kishte gjetur në rrugë dhe nga frika se mund të shtypet nga ndonjë veturë, e kishte futur në çantë, transmeton Telegrafi.

“Është një mbrojtëse e të drejtave të kafshëve, që tani merret me macet që nuk kanë kujdes” është një koment lidhur me rastin.

Megjithëse nuk ia lejuan në klasë, vogëlushja e ka marrë në shtëpi dhe po kujdeset për të, së bashku me prindërit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)