0Shares

Shumica nesh urrejmë të pastrojmë pemët, mirëpo me këtë mënyrë ajo “punë” do t’ju bëhet patjetër e lehtë.

Ka mënyra të vogla shtëpiake të cilat mund t’jua lehtësojnë përditshmërinë – si ky në këtë video!

Fjala është për pastrimin e portokallit me ndihmën e lugës së zakonshme, transmeton Telegrafi.

Portokalli është i pazëvendësueshëm sidomos dimrit, kur na janë të domosdoshme vitaminat për forcim të imunitetit, mirëpo shumica nesh urrejmë t’i qërojmë.

E njëjta gjë bëhet edhe me kivin apo me pemët e tjera që kanë lëvore.

Mirëpo falë kësaj shkathtësie, gishtat tuaj nuk do të bëhen të bëhen me lëng, por edhe pema do të mbetet e plotë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)