0Shares

Komiteti Qendror i LSDM-së, mbrëmë i përmbylli aktivitetet përmes plotësimit të organeve partiake që nuk u zgjodhën në kongresin e partisë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Propozimet e Zaevit për sekretar të përgjithshëm dhe nënkryetar u miratuan, ndërsa është rritur numri i nënkryetarëve. Për nënkryetar janë zgjedhur Oliver Spasovski, Muhamed Zekiri, Petre Shilegov, Bllagoj, Boçvarski.

Damjan Mançevski dhe Frosina Remenski mbeten ende nënkryetarë. Sekretar i Përgjithshëm i LSDM-së është Aleksandar Kiracovski./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)