0Shares

Lionel Messi vazhdon të jetë mbret i shënimeve në të gjitha kampionatet më të forta në Evropë.

Messi ka gjetur portën 23 herë këtë vit duke qenë bindshëm më i miri në Evropë.

Ai është para Harry Kane dhe Robert Lewandowski të  Bayern Munich, që kanë shënuar të dy nga 18 gola.

Edinson Cavani ka shënuar 17 herë, ndërsa Luis Suarez 16 herë.

Lukaku, Ronaldo, Higuain dhe Mertens kanë shënuar nga 14 gola. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)