E gjitha që ngjau në ndeshjen Itali – Shqipëri (2-0)

Fishekzjarre në fushë (Getty Images)

Shqipëria kërkon t’i mbajë shpresat gjallë në ndeshjen me Italinë që zhvillohet në Palermo. Kuqezinjtë pas katër ndeshjes kanë gjashtë pikë, duke fituar me Maqedoninë dhe Lihtenshtajnin. Humbjet të dyja kanë ardhur në Loro Boriçi nga Spanja dhe Izraeli. Ndeshja në Palermo ka befasuar italianët pasi numri i tifozëve kuqezi është mjaftë i madh.

31 poste

24/03/2017 22:45

90′ Mbyllet ndeshja.

24/03/2017 22:41

85′ Basha gjuan, por shumë larg portës.

24/03/2017 22:26

Italia ngrit epërsinë me Immobilen (Video)

71’ Pas një harkimi nga e djathta në zonë më së miri u gjend Ciro Immobile që me kokë shënoi për 2-0.

24/03/2017 22:19

65′ Bopnucci gjuan jashtë.

64′ Përsëri Candreva sprovon Strkoshën pas një gabimi të Agollit, por mbron portieri.

(Getty Images)
24/03/2017 22:15

60′ Candreva gjuan nga 25 metra, Strakosha mbron.

24/03/2017 22:10

Rifillon ndeshja

58′ Gjyqtari kthen në fushë lojtarët, pritet të rifillojë ndeshja.

24/03/2017 22:06

Ndërpritet ndeshja Itali – Shqipëri (Foto)

57′ Ndeshja mes Italisë dhe Shqipërisë është ndërpretë për disa çaste.

Krejt kjo pasi fishekzjarrët e shumta kanë pushtuar fushën.

Gjyqtari ka dërguar lojtarët në dhomat e zhveshjes. /Telegrafi/

24/03/2017 21:50

46′ Fillon pjesa e dytë.

24/03/2017 21:32

Mbyllet pjesa e parë

45′ Mbyllet pjesa e parë. Shqipëria pas golit kishte disa raste të organizuara mirë.

24/03/2017 21:31

43′ Aksion i bukur i Shqipërisë, Roshi gjuan mbi portë.

24/03/2017 21:29

42′ Belotti gjuan fuqishëm, Strakosha mbron bukur.

41′ Roshi ngatërrohet me topin dhe nuk arrin ta harkojë në zonë.

24/03/2017 21:23

Festa e italianëve pas golit të shënuar nga De Rossi

24/03/2017 21:19

27′ Belotti gjuan me kokë, por jashtë portës.

24/03/2017 21:10

22′ Roshi gjuan nga një pozitë e volitshme, por drejtë në duart e Buffon.

24/03/2017 21:06

19′ Shqipëria provon të kthehet në lojë. Hysaj harkon në zonë, por Buffon pret.

24/03/2017 21:03

17′ Insigne harkon në zonë, por Strakosha në vend.

24/03/2017 20:59

Italia kalon në epërsi

GOL 13′ Italia kalon në epërsi 1-0 me golin e De Rossit nga pika e bardhë.

24/03/2017 20:57

Penallti për Italinë

10′ Basha pengon në zonë Belottin. Penalti për Italinë.

24/03/2017 20:49

4′ Odise Roshi rrezikon nga 20 metra, por topi jashtë.

1′ Fillon ndeshja.

24/03/2017 20:43

Skuadrat në fushë, këndohen himnet

Të dy skuadrat kanë dalë në fushë dhe himnet janë duke u intonuar.

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve